Řeka Svitava - fotografie

 
Jednotlivá alba jsou řazena postupně od pramene níže po proudu. Mezi alby je možné se navigovat horní navigací na sousední alba a dolní navigací, kde je možné poskočit o dvě alba. Věřím, že se vám budou fotografie líbit. Rád přivítám vaše ohlasy. Václav Černý
 
Pramen řeky Svitavy Pramen řeky Svitavy
Řeka Svitava pramení v nadmořské výšce 472 m n.m nad městem Svitavy, nedaleko obce Javorník v lesním prameništi. Pramen je solidně dostupný. Nicméně samotný pramen je stěží označitelný, jedná se spíše o prameniště. Voda tu má slatinnou barvu.
 
Řeka Svitava ve městě Svitavy Svitavy
Ve městě Svitavy je řeka Svitava spíše potokem. Přibírá tu zprava přítoky Vendolský potok a Ostrý potok. Břehy jsou tu všude regulované, místy kamenem, jinde pak zpevněním koryta. V horním úseku se nachází 3 rybníky. O kráse vodního toku opravdu mluvit nedá.
 
Řeka Svitava mezi městy Svitavy a Březová nad Svitavou Svitavy - Březová nad Svitavou
Svitava mezi městy Svitavy a Březová nad Svitavou je stále ještě potokem. Koryto je v podstatě stále regulované. Pravostrannými přítoky tu jsouRadiměřský potok a Banínský potok. Svitava tu protéká přes obec Hradec nad Svitavou a v blízkosti míjí obce Radiměř a Banín.
 
Řeka Svitava ve městě Březová nad Svitavou Březová nad Svitavou
Ve městě Březová nad Svitavou se řece Svitavě dá říkat říčka. V horní části se Svitava ubírá panelovým korytem přes ochranné pásmo vodního zdroje oddělena plotem. Dále je koryto také regulováno, ale již poněkud přirozenějším způsobem. Voda je tu vcelku čistá.
 
Řeka Svitava mezi městy Březová nad Svitavou a Letovice Březová nad Svitavou - Letovice
Mezi městy Březová nad Svitavou a Letovice se Svitava ubírá na jih. Přijímá tu zleva Chrastovský potok a několik dalších malých přítoků z obou stran. Břehy řeky tu spojuje několik silničních mostů a lávek a jeden železniční most. Čistota vody je tu přijatelná.
 
Řeka Svitava ve městě Letovice Letovice
Ve městě Letovice lze Svitavě stále říkat spíše říčka, než řeka. Ač přes město, dosti se kroutí, i když je vesměs regulovaná. Jejími přítoky tu jsou: zleva potok Kladorubka a zprava říčka Křetínka, vůbec největší přítok Svitavy. Mésty je to moc pěkný cíl vycházek.
 
Řeka Svitava mezi městy Letovice a Blansko Letovice - Blansko
Mezi městy Letovice a Blansko řeka Svitava snad již co do průtoku začíná být řekou. Ubírá se vesměs jižním směrem. Barva vody je mírně slatinná. Koryto je tu více, tu méně regulované. Řeka je tu z velké části malebná aý romantická, s výskytem ryb.
 
Řeka Svitava ve městě Blansko Blansko
Přes město Blansko protéká řeka Svitava od severu k jihu. Koryto řeky je tu regulované přiměřeně městské zástavbě. Z mostů však bývají vidět pstruzi a lipani, což je zajisté indikátor čistoty vody, ač to tak mnohdy vůbec nevypadá. Blízký Moravský kras tu je doslova cítit.
 
Řeka Svitava mezi městy Blansko a Adamov Blansko - Adamov
Mezi městy Blansko a Adamov se řeka Svitava kroutí hlubokými údolími mezi skalami CHKO Moravský kras všemi směry, cílový směr je však ze severu na jih. Procházky a projížďky na kole jsou tu nádherné, samé v hlubokém údolí s výhledy nahoru.
 
Řeka Svitava ve městě Adamov Adamov
Městem Adamov protéká řeka Svitava od severu na jih a až ve spodní části se více kroutí. Přijámá tu zleva Křtinský potok. Břehy řeky jsou tu regulované, v blízkosti železniční trati i masivní opěrnou zdí. Alexandrova rozhledna je výškovou dominantou okolí.
 
Řeka Svitava mezi městy Adamov a Brno Adamov - Brno
Mezi městy Adamov a Brno se řeka Svitava kroutí údolími v CHKO Moravský kras. Nabírá snad všech směrů, ale celkově teče od severu k jihu. Břehy řeky jsou tu svázané velice často navigací, či opěrnou zdí, aby bylo možné vést tudy silnici a dvoukolejnou železnici.
 
Řeka Svitava ve městě Brno, severní část Brno - sever
Ve severní půli Brna se řeka Svitava ubírá od severu k jihu. Charakter řeky je městský se zpevněnými břehy a hrázemi. Čistota vody také odpovídá městu, sice není zázračná, snad však v rámci možností přijatelná. Téměř po celém úseku je prostor k procházkám.
 
Řeka Svitava ve městě Brno, jižní část Brno - jih
Svitava v jižní půli města Brna končí svoji pouť odevzdáním svých vod Svratce. Koryto řeky je značně regulované, místy až kanalizované. Po celém toku lze podle Svitavy projít. Mnoho stromů na březích však není. Čistota vody odpovídá lepšímu průměru většího města.
 
Partneři
Prohlédněte si fotografie z překrásných míst v naší přírodě, nad kterými bdí zákony... chráněná území Každodenní krása přírody nám bývá často skryta, někdy ani nevíme, že již dlouhá léta chodíme kolem nám blízkého chráněného území.

Od místa zvaného Labská louka se ubírá přes města a vesnice, přibírá řeka Labe postupně přítoky a sílí. Prohlédněte si její fotografie, od pramene až do Německa. řeka Labe Můžete zde spatřit vlastní tok, soutoky, jezy, mosty, luhy a háje v okolí, stejně jako kruté zásahy člověka do čistoty vody.

Dopřejte si masáže v příjemném prostředí v centru města za příznivé ceny. masáže Brno
- Klasické masáže
- Lymfatické masáže
- Protimigrénové masáže
- Kraniosakrální terapie

Tam, kde lékařům dochází diagnóza... návrat k našim počátkům Velice jemná neinvazivní technika, osvědčující se při řešení problémů těla, nezřídka vycházejích z nitra člověka. Řeší vnitřní příčiny, nikoliv pouhé vnější příznaky.

Prohlédněte si úplné knihy z per starších autorů. stará kniha Jedná se o knihy autorů, na jejich díla již vypršela autorská práva a jsou v českém jazyce.

Zcela originální tiskem nevydané pohádky pro děti i dospělé. chaloupka Pohádkové příběhy, které vznikaly při bujné fantazii a hojného přispění dětí, které je rády poslouchaly. Pojďte s námi putovat časem i zeměmi a vraťte se do dětských let.

Přečtěte si povídky z per starších autorů, které odvál čas a znají jen nemnozí z nás. kuše Najdete zde poutavé povídky, příběhy, legendy, pověsti či životopisy.
 
Poslední aktualizace: 14.10. 2016   © 2009 - 2023 Václav Černý Šíje - sije.cz Mapa webu | Odkazy